Новини
Новини за 2011
 
Химимпорт инвест АД е придобил над 30% от капитала на ЕМПИ АД (в несъстоятелност), показват данни на Централен депозитар АД. Химимпорт инвест АД е мажоритарен собственик на Химимпорт АД. На 31 януари 2011 г. акционерите на ЕМПИ АД ще гласуват за преобразуване чрез вливане в него на Химснаб АД София, Екоел ЕООД София, Софгеопроучване ЕООД София, Казанлъшка мелница ЕООД Казанлък, Бургаска мелница ЕООД Добрич, Давид 202 АД София и МИТ 2003 ЕООД Варна. Общо 7 в момента непублични дружества ще се влеят в ЕМПИ АД и ще формират едно по-голямо дружество. Акционерите на ЕМПИ АД ще гласуват за увеличение на капитала от 50 821 лв. на 2 494 633 лв., чрез издаване на нови акции в резултат на извършване на сливането. Общо стойността на 8-те дружества се оценява на 79 млн. лв., показва оценката за вливането. В това число стойността на Химснаб АД е 21,45 млн. лв., на Давид 202 АД е 19,83 млн. лв., на Бургаска мелница е 10,09 млн. лв., на МИТ 2003 ЕООД е 9,15 млн. лв., на Казанлъшка мелница е 2,5 млн. лв., на Софгеопроучване е 9,24 млн. лв., на Екоел ЕООД е 5,15 млн. лв., а на публичното ЕМПИ АД - 1,61 млн. лв.
Източник: Инвестор.БГ (04.01.2011)
 
ЕМПИ АД - Тополово свиква Извънредно общо събрание на акционерите на 20.12.2010. Дневният ред съдържа: решение за промяна в наименованието на дружеството, промени в устава на дружеството, промени в капитала на дружеството.
Източник: Агенция по вписвания (10.01.2011)
 
Седем дружества имат намерение да се влеят в ЕМПИ АД, с. Тополово, съобщи Комисията за защита на конкуренцията, след като те са я уведомили за намеренията си. Това са Химснаб АД, София, Екоел ЕООД, София, Софгеопроучване ЕООД, София, Казанлъшка мелница ЕООД, Казанлък, Бургаска мелница ЕООД, Добрич, Давид 202 АД, София и Мит 2003 ЕООД, Варна. Тези дружества ще се влеят в приемащото дружество ЕМПИ АД, с. Тополово, в резултат на което всички активи и пасиви на преобразуващите се дружества ще преминат към приемащото дружество, което става техен универсален правоприемник. Това от своя страна е възможно да доведе до концентрация между предприятия, казват от КЗК. Търговските дейности на тези предприятия са в областта на отдаване под наем на активи на дружествата. Очаква се операцията да окаже въздействие върху пазара на отдаване под наем на индустриални имоти в страната. КЗК трябва да извърши оценка на сделката и да се произнесе с решение. ЕМПИ АД е публично дружество, като предметът му на дейност е производство на електроматериали и пластмасови изделия. Дружеството не е от ликвидните на БФБ-София, но последната сделка с неговите акции е от 27.12.2010 г., на цена 2.50 лв. за брой. В момента има търсене на тези акции по цена от 2.75 лв. за брой. В началото на октомври миналата година беше проведено общо събрание на акционерите на ЕМПИ АД, на което беше взето решение дружеството да изтегли кредит от ЦКБ АД в размер на 350 000 лв. и със срок 7 години, за да може дружеството да започне да извършва дейност. Лихвата е 10% годишно. Тогава стана ясно и, че за да бъде обезпечен кредита, в полза на ЦКБ АД ще бъде учреден особен залог върху търговското предприятие на ЕМПИ АД.
Източник: Други (19.01.2011)
 
Два дни след крайния срок за предаване на финансовите отчети за четвъртото тримесечие на 2010г., все още 70 дружества не са представили своите пред обществеността. Сред тях са обичайните зазподозрени компании в ликвидация и несъстоятелност но има и такива като Оргахим АД, Химко АД, Полимери АД, Каучук АД, Сити Дивелъпмънт АДСИЦ, Алфа Ууд България АД, Железопътна инфраструктура–Холдингово дружество АД, ЕМПИ АД, Бесттехника ТМ ПАД, Солид Инвест АДСИЦ и 15 други с които е имало поне 20 или повече сделки допреди година.
Източник: Други (03.02.2011)
 
Липсата на одобрение от Комисията за финансов надзор е спряла засега сливането на осем дружества, свързани с "Химимпорт", които трябваше да станат "Химснаб България". Това става ясно от протокола от общото събрание на акционерите на "Емпи" - Тополово, проведено в понеделник. На него трябваше да се гласува вливането в "Емпи" на още седем компании - "Химснаб", "Екоел", "Софгеоенергопроучване", "Давид 202", "Казанлъшка мелница" - Казанлък, "Бургаска мелница" - Добрич, и "Мит 2003" - Варна. По точките за вливането акционерът "Химимпорт инвест" (33.98%) е давал предложения по тях да не се взема решения, тъй като все още няма одобрение на заместник-председателя на финансовия надзор. Всичките му предложения са одобрени. На събранието са били акционери, които държат общо 57.89% от капитала. Отново по предложение на "Химимпорт инвест" не е взето и решението за увеличение на капитала от 50 821 лв. на 2.5 млн. лв. Вместо това само ще се промени номиналната стойност на акциите – от 3.10 лв. тя ще стане 1 лв., но общият размер на капитала няма да се променя. В последния брой на в. "Капитал" дружеството "Емпи" се споменава като новия борсов гигант на групата "Химимпорт", който ще се нарича "Химснаб България". За разлика от други компании, които трябва да минат през процедура за одобряване на проспекти за публично предлагане, то няма да има такава, тъй като вече е публично. Преди това да се случи, трябва обаче да има одобрение от КФН за вливането. Малко преди общото събрание активите на "Емпи" и седемте компании са оценени на близо 80 млн. лв., няколко пъти над балансовата им стойност по последни отчети, посочват от "Капитал". "Емпи" беше обявено в несъстоятелност с решение на Окръжния съд в Пловдив в началото на 2008 г., като за началната дата на неплатежоспособността беше определена на 30 юни 2006 г. През юли миналата година обаче производството беше прекратено. В началото на октомври на общо събрание акционерите дадоха съгласието си компанията да изтегли кредит от Централна кооперативна банка, която е част от "Химимпорт", за 350 хил. лв., като в замяна учреди залог върху търговското предприятие "Емпи" АД. Срокът по заема е 7 години, а лихвата му е 10%. Компанията е публична, но досега акциите й се търгуваха много рядко. Вчера те поскъпнаха рязко с 317%, а днес сделки с тях нямаше.
Източник: Дневник (03.02.2011)
 
Седем фирми да се влеят в свързаното с "Химимпорт" дружество "Емпи" - Тополово, са одобрили акционерите му на общо събрание в понеделник, става ясно от протокола му. Това са "Екоел", "Химснаб", "Софгеоенергопроучване", "Казанлъшка мелница", "Бургаска мелница" - Добрич, "Давид 202" и "Мит 2003". Предложението е било одобрено от всички присъстващи на събранието акционери, които са представлявали 54.37% от капитала. На предишното общо събрание предложението не беше обсъждано, защото тогава още не беше получено одобрение от Комисията за финансов надзор. То е взето от надзора на 21 февруари, се посочва още в протокола. Също с единодушно одобрение е било взето решение и за увеличение на капитала на "Емпи" от 50 821 лв. на 2.5 млн. лв., с издаването на нови акции след вливането.
Източник: Дневник (10.03.2011)
 
Контролираното от "Химимпорт" дружество "Химснаб България" е увеличило капитала си 49 пъти. В петък в регистрите му е било вписано увеличението от 50 821 лв. на 2.5 млн. лв. Ден по-рано в Търговския регистър е било записано и вливането на седем дружества в "Химснаб България" - това са "Екоел", "Химснаб", "Софгеоенергопроучване", "Казанлъшка мелница", "Бургаска мелница", "Мит 2003" и "Давид 202". Техен правоприемник е "Емпи", което след това е преобразувано в "Химснаб България". В началото на март акционерите на "Емпи" одобриха вливането на фирмите в едно дружество. Според Търговския регистър най-много акции от "Химснаб България" е записал "Химимпорт" - близо 1.6 млн. броя, или 63.35% от капитала. Други акционери също са свързани с холдинга – това са "Бългериън милс", "Проучване и добив на нефт и газ", "Кепитал инвест", има и няколко физически лица. "Емпи" е публично дружество и приемникът му "Химснаб България" също ще е такова.
Източник: Дневник (07.06.2011)
 
Комисията за финансов надзор вписа емисия акции на Химснаб България АД (предишно наименование ЕМПИ АД), гр. София. Емисията е в размер на 2 443 810 лв., разпределена в същия брой обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. всяка. Емисията е издадена в резултат на увеличение капитала на дружеството от 50 821 лв. на 2 494 631 лв. въз основа на осъществено преобразуване чрез вливане на Екоел ЕООД, Химснаб АД, Софгеопроучване ЕООД, Казанлъшка мелница ЕООД, Бургаска мелница ЕООД, Мит 2003 ЕООД и Давид 202 АД в ЕМПИ АД. От началото на юни ЕМПИ АД вече се казва Химснаб България, съобщиха тогава от дружеството. Мажоритарен собственик в дружеството е Химимпорт АД, което притежава с 1 572 407 броя акции или 63.03% от капитала. Търговските дейности на седемте вливащи се дружества са в областта на отдаване под наем на активи. ЕМПИ АД е публично дружество, като предметът му на дейност е производство на електроматериали и пластмасови изделия. Дружеството е от неликвидните на БФБ-София, като последната сделка с неговите акции е от 01.02.2011 г., на цена 30.05 лв. за брой. В момента има много голяма разлика между търсенето и предлагането на тези книжа, като търсенето е на ниво 9.701 лв., а предлагането е чак на 33.333 лв. за акция.
Източник: Други (16.06.2011)
 
Химснаб България АД - София свиква Извънредно общо събрание на акционерите на 07.03.2011. Дневният ред съдържа: решение за промяна в наименованието на дружеството, промени в устава на дружеството, промени в управителните органи на дружеството, промени в състоянието (сливане, вливане, ликвидация).
Източник: Агенция по вписвания (17.06.2011)
 
Комисията за финансов надзор е издала забрана за отправяне на търгово предложение към акционерите в Химснаб България АД. То бе подготвяно от Химимпорт АД, като изкупуването на миноритарните пакети трябваше да се осъществи чрез посредничеството на Централна кооперативна банка АД. От комисията не уточняват мотивите, с които е взето това решение. Химимпорт АД окрупни дела си в Химнснаб България АД през юни, когато обяви, че вече контролира 63.03% от капитала на дружеството.
Източник: Дарик радио (24.08.2011)
 
Дружеството Химснаб България АД (ЕМПИ АД) е реализирало загуба към 30 септември 2011г. в размер на 658 хил. лв. Общите приходи на дружеството са 466 хил. лв., което е с 832.00 % повече спрямо предходния период. Общите разходи отчитат ръст от 3205.88 % спрямо предходния период до 1124 хил.лв. Нетните приходи от продажби към 30 септември 2011г. са в размер на 431 хил.лв. и представляват 92.49 % от общите приходи. Спрямо третото тримесечие на 2010 година те се увеличават с 762.00 %.
Източник: Money.bg (03.11.2011)
 
Централна кооперативна банка АД е купила 9,43% от Химснаб България АД, а Зърнени храни България АД други 6,84% от дружеството, става ясно от уведомление чрез БФБ-София. Двете дружества са част от икономическата група на Химимпорт АД. Продавач на въпросните 16,27% от капитала е Бългериан Милс ЕООД. Сетълментът на сделките е на 26 октомври 2011 г. Продадените акции са 405 879 при цена от 31,49 лв. за брой, или общо за 12,78 млн. лв. Днешната пазарна цена е с 53% по-ниска, или 14 лв. на акция. Тези 12,78 млн. лв. обаче не стигат Бългериан Милс ЕООД да плати дълговете си към ЦКБ. Просрочените задължения за близо 30 млн. лв. е трябвало да бъдат издължени на 10 април 2011 г., показва справка в Търговския регистър. Лихвата по двете задължения на Бългериан Милс ЕООД е БЛП (банков лихвен процент) + 4%, а лихвата за забава е 35% годишно. Собственик на Бългериан Милс ЕООД е лихтенщайнска фирма. Бългериан Милс ЕООД отчита 9 млн. лв. продажби за 2010 г., което е спад с над 10 пъти спрямо 2009 г. Въпреки това дцружеството остава на печалба от 120 хил. лв. за 2010 г. спрямо 192 хил. лв. за 2009 г. Компанията работи при сериозен ливъридж, след като собственият й капитал е 1,5 млн. лв. към 31 декември 2011 г., а текущите й пасиви са за 233 млн. лв. Съотношението е 1:155. Самото Химимпорт АД е основен акционер в Химснаб България АД, като за въпросното дружество от КФН е одобрено търгово предложение при цена на акция от 31,49 лв. Химснаб България АД е резултат от вливането на няколко дружества в ЕМПИ АД, като последното беше публично дружество, каквото стана и новото дружество след сливането.
Източник: Инвестор.БГ (03.11.2011)